Home / RF Shields / 29-CBSA-0.75X3.5X0.2
minImg
29-CBSA-0.75X3.5X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
29-CBSA-0.75X3.5X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.75" X 3.5" SMD T/H
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 3.500" (88.90mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 0.750" (19.05mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.200" (5.08mm)