3002-B-080-B-16
RAF Electronic Hardware
Product No:
3002-B-080-B-16
Description:
ROUND SWAGE STANDOFFELECTRO TIN1
User Guide
Diameter - Inside 0.063" (1.60mm)
Color -
Material Brass
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.125" (3.18mm) 1/8"
Weight -
Series -
Type Round Standoff
Between Board Height 0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall 0.355" (9.02mm)