RAF Electronic Hardware
Product No:
3015-B-256-B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
ROUND STANDOFF #2-56 BRASS 1/8"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$0.5225
$0.5225
5
$0.4465
$2.2325
10
$0.37145
$3.7145
25
$0.3496
$8.74
50
$0.33459
$16.7295
100
$0.297445
$29.7445
250
$0.282568
$70.642
500
$0.26771
$133.855
1000
$0.252833
$252.833
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Diameter - Inside | 0.098" (2.49mm) |
| Color | - |
| Material | Brass |
| Gender | Female, Swage |
| Product Status | Active |
| Diameter - Outside | 0.156" (3.96mm) 5/32" |
| Series | - |
| Type | Round Standoff |
| Between Board Height | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Length - Overall | 0.230" (5.84mm) |
| Plating | - |
| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Screw, Thread Size | #2-56 |
| Base Product Number | 3015-B |