30KP45CA
MDE Semiconductor Inc
Product No:
30KP45CA
Manufacturer:
MDE Semiconductor Inc
Package:
P600
Description:
TVS DIODE BP 45VRWM 77.4VC
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 391.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KP
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V