Home / Circuit Breakers / 3120-F323-H7T1-W19DG4-10A
minImg
3120-F323-H7T1-W19DG4-10A
E-T-A
Product No:
3120-F323-H7T1-W19DG4-10A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIRC BRKR THRM
User Guide
Actuator Type Rocker
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 10A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 230V
Series 3120-F
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 250 V