Home / Circuit Breakers / 3120-F324-P7M1-W19DG1-15A
minImg
3120-F324-P7M1-W19DG1-15A
E-T-A
Product No:
3120-F324-P7M1-W19DG1-15A
Description:
CIRC BRKR THRM
User Guide
Actuator Type Rocker
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 15A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 12V
Series 3120-F
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 250 V