Home / Circuit Breakers / 3120-F32G-P7T1-D01X-18A
minImg
3120-F32G-P7T1-D01X-18A
E-T-A
Product No:
3120-F32G-P7T1-D01X-18A
Description:
CIR BRKR THRM 18A 250VAC 50VDC
User Guide
Actuator Type Pushbutton
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 18A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 3120-F
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 250 V