Home / Circuit Breakers / 3120-F521-P7T1-W14KR4-20A
minImg
3120-F521-P7T1-W14KR4-20A
E-T-A
Product No:
3120-F521-P7T1-W14KR4-20A
Description:
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
User Guide
Actuator Type Rocker
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 20A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) 185V
Series 3120-F
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 250 V