Home / Circuit Breakers / 3120-N554-P7T1-W04D-16A
minImg
3120-N554-P7T1-W04D-16A
E-T-A
Product No:
3120-N554-P7T1-W04D-16A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR THERM SWITCH 2P
User Guide
Actuator Type Rocker
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 16A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 3120-N
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 415 V