3132-22-1-2000-001-1-TD
CNC Tech
Product No:
3132-22-1-2000-001-1-TD
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 10'
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material Silicone Rubber
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings UL Style 3132
Series -
Length 10.00' (3.05m)
Voltage 300V
Conductor Strand Solid
Mfr CNC Tech
Conductor Material Copper, Tinned
Features High Temperature, Oil Resistant
Jacket Color Black
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.059" (1.50mm)