3239-24-1-0500-007-1-TS
CNC Tech
Product No:
3239-24-1-0500-007-1-TS
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 25'
In Stock : 59
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.025" (0.63mm)
Jacket (Insulation) Material Silicone Rubber
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings UL Style 3239
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 3000V
Conductor Strand 11/0.0063"
Features High Temperature, Oil Resistant
Jacket Color Green
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.075" (1.90mm)