Home / Oscillators / 358L1500B4C2T
minImg
358L1500B4C2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
358L1500B4C2T
Description:
XTAL OSC VCXO 150.0000MHZ LVDS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±30ppm
Current - Supply (Max) 65mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series 358P/L
Function Enable/Disable
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVDS
Base Resonator Crystal
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 150 MHz