Home / Oscillators / 358L3000B3I3T
minImg
358L3000B3I3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
358L3000B3I3T
Description:
XTAL OSC VCXO 300.0000MHZ LVDS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 65mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVDS
Base Resonator Crystal
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 300 MHz