Home / Oscillators / 358P768B4C2T
minImg
358P768B4C2T
CTS-Frequency Controls
Product No:
358P768B4C2T
Description:
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±30ppm
Current - Supply (Max) 88mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVPECL
Base Resonator Crystal
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 76.8 MHz