Home / Oscillators / 3QHM572D2.0-32.959
minImg
3QHM572D2.0-32.959
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHM572D2.0-32.959
Description:
XTAL OSC SSXO 32.9590MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -2.00%, Down Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Frequency 32.959 MHz