Home / Oscillators / 3QHTF32-125.0037-OE
minImg
3QHTF32-125.0037-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHTF32-125.0037-OE
Description:
125.0037 MHz XO 3.3V 3.2X2.5 OE
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 28mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
Series 3QHTF32
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Frequency 125.0037 MHz