Home / Oscillators / 3QHTF53-103.0625-PD
minImg
3QHTF53-103.0625-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHTF53-103.0625-PD
Description:
103.0625 MHz XO 3.3V 5.0X3.2 PD
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 28mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series 3QHTF53
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Frequency 103.0625 MHz