Home / Oscillators / 3QHTF53-156.273-OE
minImg
3QHTF53-156.273-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHTF53-156.273-OE
Description:
156.273 MHz XO 3.3V 5.0X3.2MM OE
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 29mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Ratings -
Series 3QHTF53
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Frequency 156.273 MHz