Home / Crystals / 6035S21356BMDAEFGFE-TR
minImg
6035S21356BMDAEFGFE-TR
HKC
Product No:
6035S21356BMDAEFGFE-TR
Manufacturer:
HKC
Description:
CRYSTAL 13.56MHZ -40 ~ +85C 10PF
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series 6035SX
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr HKC
Operating Mode Fundamental
Frequency 13.56 MHz