Siemens
Product No:
6AG40210AB110CA0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
SIMATIC IPC127E
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
$1490.1225
$1490.1225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Core Processor | Intel® Atom® E3940, 4 Core |
| Operating Temperature | 0°C ~ 55°C |
| Ingress Protection | IP40 |
| Memory | DDR4 (4GB Max Capacity) |
| Approval Agency | CE, EAC, FCC, RCM, UL |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Active |
| Weight | - |
| Series | SIMATIC |
| Type | Box PC |
| Storage | SSD, 128GB |
| Display Type | No Display |
| Expansion Type | - |
| Voltage - Supply | 24VDC |
| Mfr | Siemens |
| Features | - |
| Operating System | Supports Windows 10 |
| Package | Box |