744C043101JP
CTS Resistor Products
Product No:
744C043101JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Description:
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 1210
In Stock : 3903
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.100" W (3.20mm x 2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series 744
Power Per Element 125mW