74F382PC
onsemi
Product No:
74F382PC
Manufacturer:
onsemi
Package:
20-PDIP
Description:
IC ARITHMETIC LOGIC 4BIT 20-DIP
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Series 74F
Package / Case 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Logic Type Arithmetic Logic Unit
Mfr onsemi
Supply Voltage 4.5V ~ 5.5V