766141274GPTR13
CTS Resistor Products
Product No:
766141274GPTR13
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Description:
RES ARRAY 13 RES 270K OHM 14SOIC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 13
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 766
Power Per Element 80mW
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)