Home / RF Shields / 80-CBSF-1.75X3.5X0.8
minImg
80-CBSF-1.75X3.5X0.8
Leader Tech Inc.
Product No:
80-CBSF-1.75X3.5X0.8
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.75" X 3.5" SMD
User Guide
Series 80-CBS
Length - Overall 3.500" (88.90mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.800" (20.32mm)