Home / Spring Loaded / 821-S1-010-30-012101
minImg
821-S1-010-30-012101
Preci-Dip
Product No:
821-S1-010-30-012101
Manufacturer:
Preci-Dip
Description:
CONN SPRING PISTON 10POS SMD
User Guide
Number of Rows 1
Contact Finish Thickness 19.7µin (0.50µm)
Contact Finish Gold
Row Spacing -
Material Brass Alloy
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series 821
Connector Type Piston
Pitch 0.079" (2.00mm)