Home / RF Shields / 83-CBSA-1.0X5.5X0.8
minImg
83-CBSA-1.0X5.5X0.8
Leader Tech Inc.
Product No:
83-CBSA-1.0X5.5X0.8
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1" X 5.5" THROUGH HOLE
User Guide
Series 80-CBS
Length - Overall 5.500" (139.70mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 1.000" (25.40mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.800" (20.32mm)