A/100-2W-R2
Automation Components, Inc.
Product No:
A/100-2W-R2
Description:
100 Ohm (Two Wires) RTD, Room (R
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 1.5°C ~ 50°C
Resistance Tolerance ±0.06%
Termination -
RTD Material Platinum (Pt)
Temperature Coefficient ±3850ppm/°C
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series -
Resistance @ 0°C 100 Ohms
Accuracy -
Package / Case Module
Mfr Automation Components, Inc.
Package Tape & Box (TB)
Current 5 mA