Home / NTC Thermistors / A/10K-E1-A-12'-PB
minImg
A/10K-E1-A-12'-PB
Automation Components, Inc.
Product No:
A/10K-E1-A-12'-PB
Description:
10,000 Ohm Thermistor (E1), Copp
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
B0/50 -
Resistance Tolerance -
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series A/10K-E1
B25/75 -
Length - Lead Wire 12.00" (304.80mm)
Resistance in Ohms @ 25°C 10k