A-1PA-137-229B2
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-137-229B2
Manufacturer:
Amphenol RF
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLUG-PLUG 9"
In Stock : 21
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 1.37mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender Female
1st Connector U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Black
2nd Connector U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series -
Length 9.000" (228.60mm)
Mfr Amphenol RF
1st Contact Gender Female
Style U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC
1st Connector Mounting Feature -
Features Shielded
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz