Home / Pressure Sensors, Transducers / A/DLP-D10-W-B-D-A-2-C-0P-S
minImg
A/DLP-D10-W-B-D-A-2-C-0P-S
Automation Components, Inc.
Product No:
A/DLP-D10-W-B-D-A-2-C-0P-S
Package:
Module
Description:
SENSOR 0PSID 1/4" 10V MODULE
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Pressure 0PSI (0.03kPa)
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Voltage
Termination Style -
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) Tube
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Differential
Supplier Device Package Module
Series -
Accuracy ±0.5%
Package / Case Module
Voltage - Supply 24VAC, 15 ~ 36VDC
Output 0 V ~ 10 V