A12.P25KGC.00121
Apacer Memory America
Product No:
A12.P25KGC.00121
Manufacturer:
Apacer Memory America
Description:
SATA 2.5" SSD BICS3 3D-TLC 480GB
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Speed - Write 495MB/s
Current - Max 430mA
Size / Dimension 100.00mm x 69.85mm x 6.90mm
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Product Status Active
Weight -
Series SV24P-25
Form Factor 2.5"
Speed - Read 560MB/s
Type ATA
Memory Size 480GB
Voltage - Supply 5V