A15996-19
Laird Technologies - Thermal Materials
Product No:
A15996-19
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
User Guide
Storage/Refrigeration Temperature -
Usage -
Shape Square
Thermal Resistivity -
Color Gray
Backing, Carrier -
Material Silicone
Outline 228.60mm x 228.60mm
Thermal Conductivity 5.0W/m-K
Product Status Not For New Designs
Thickness 0.190" (4.83mm)