A17713-19
Laird Technologies - Thermal Materials
Product No:
A17713-19
Description:
THERM PAD 228.6MMX228.6MM BLUE
User Guide
Storage/Refrigeration Temperature -
Usage -
Shape Square
Thermal Resistivity -
Digi-Key Storage -
Color Blue
Backing, Carrier -
Material Silicone, Ceramic Filled
Outline 228.60mm x 228.60mm
Thermal Conductivity 4.0W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.190" (4.83mm)