A3DKA-1006M
TE Connectivity AMP Connectors
Product No:
A3DKA-1006M
Description:
IDC CABLE- AKR10A/ AE10M / APK10
User Guide
Usage -
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Multiple, Ribbon
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.100" (2.54mm)
Product Status Obsolete
Pitch - Cable 0.050" (1.27mm)
Series -
Length 0.500' (152.40mm, 6.00")