A6X30142307
Siemens
Product No:
A6X30142307
Manufacturer:
Siemens
Description:
INDICATOR LIGHT. GREEN
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP20, IP66, IP67, IP69, IP69K, NEMA 1, 2, 3, 3R, 4, 4X, 12, 13
Viewing Angle -
Termination Style Spring Terminal
Panel Cutout Dimensions 0.88" (22.30mm)
Millicandela Rating 900 ~ 1800mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC
Series 3SU1
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 230V
Mfr Siemens
Features -
Lens Color Green
Package Box
Wavelength - Peak -
Panel Cutout Shape Round
Current -
Base Product Number A6X30142
Lens Size 22.00mm Dia