A8504952S16A
Amphenol Interconnect India
Product No:
A8504952S16A
Description:
CONN CABLE CLAMP SZ16 BLK 1-20
In Stock : 73
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Cable Opening 0.500" ~ 0.630" (12.70mm ~ 16.00mm)
Ingress Protection -
Color Black
Material Aluminum Alloy
Thread Size 1-20 UNEF
Shielding -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Diameter - Outside 1.390" (35.31mm)