Home / Circuit Breakers / AA1-B9-20-050-1D1-C
minImg
AA1-B9-20-050-1D1-C
Carling Technologies
Product No:
AA1-B9-20-050-1D1-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CCC, CSA, UL
Current Rating (Amps) 50mA
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series A
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 277 V