AA10E-050A(M)-R
Phihong USA
Product No:
AA10E-050A(M)-R
Manufacturer:
Phihong USA
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
In Stock : 95
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector USB Micro
Approval Agency IEC
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 2.80" L x 1.34" W x 2.55" H (71.2mm x 34.0mm x 64.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Series AA10E (10W)
Power (Watts) 10 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI
Voltage - Output 5V
Standard Number 60950-1
Mfr Phihong USA
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC