Home / RF Filters / AB14225B1151
minImg
AB14225B1151
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB14225B1151
Description:
14225 MHZ CAVITY BAND PASS FILTE
User Guide
Insertion Loss 1dB
Size / Dimension 2.795" L x 0.559" W (71.00mm x 14.20mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 0.559" (14.20mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 550MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 14.225GHz Center