AB2250B1212
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB2250B1212
Description:
2200-2300 MHZ CAVITY BAND PASS F
User Guide
Insertion Loss 0.8dB
Size / Dimension 4.134" L x 2.165" W (105.00mm x 55.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 1.299" (33.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 100MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 2.25GHz Center