AB5510B563
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB5510B563
Description:
5510 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 1.75dB
Size / Dimension 3.283" L x 3.283" W (83.40mm x 83.40mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 1.276" (32.40mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module
Bandwidth 20MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 5.51GHz Center