AB5757B658
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB5757B658
Description:
5757 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
User Guide
Insertion Loss 2dB
Size / Dimension 6.906" L x 3.835" W (175.40mm x 97.40mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 1.276" (32.40mm)
Package / Case Module
Bandwidth 20MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 5.7575GHz Center