AB5785B754
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB5785B754
Description:
5785 MHZ WIFI CAVITY FILTER
User Guide
Insertion Loss 1.75dB
Size / Dimension 5.394" L x 3.858" W (137.00mm x 98.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 1.276" (32.40mm)
Package / Case Module
Bandwidth 10MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 5.785GHz Center