Home / RF Filters / AB915B662-SFSM
minImg
AB915B662-SFSM
Anatech Electronics Inc.
Product No:
AB915B662-SFSM
Description:
902-928MHZ CAVITY BAND PASS FOR
User Guide
Insertion Loss 1.5dB
Size / Dimension 5.512" L x 3.150" W (140.00mm x 80.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 2.098" (53.30mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 26MHz
Mfr Anatech Electronics Inc.
Frequency 915MHz Center