ABC22DRAN-S93
Sullins Connector Solutions
Product No:
ABC22DRAN-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.100
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 44
Color -
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Full Bellows
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 22
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)