Home / Crystals / ABL-12.000MHZ-20-B4
minImg
ABL-12.000MHZ-20-B4
Abracon LLC
Product No:
ABL-12.000MHZ-20-B4
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF T/H
User Guide
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series ABL
Operating Mode Fundamental
Frequency 12 MHz