Home / Crystals / ABLS-30.000MHZ-K4F-T
minImg
ABLS-30.000MHZ-K4F-T
Abracon LLC
Product No:
ABLS-30.000MHZ-K4F-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
In Stock : 135
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Series ABLS
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Abracon LLC
Operating Mode Fundamental
Frequency 30 MHz