Home / Crystals / ABLS-8.000MHZ-16-D-4-H-T
minImg
ABLS-8.000MHZ-16-D-4-H-T
Abracon LLC
Product No:
ABLS-8.000MHZ-16-D-4-H-T
Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 16PF SMD
In Stock : 800
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 16pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Frequency Stability ±35ppm
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Series ABLS
Operating Mode Fundamental
Frequency 8 MHz