Home / Crystals / ABM11W-19.9680MHZ-8-K2Z-T3
minImg
ABM11W-19.9680MHZ-8-K2Z-T3
Abracon LLC
Product No:
ABM11W-19.9680MHZ-8-K2Z-T3
Description:
CRYSTAL 19.9680MHZ 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
Series ABM11W
Operating Mode Fundamental
Frequency 19.968 MHz