Home / Crystals / ABM13W-45.0000MHZ-7-N1U-T5
minImg
ABM13W-45.0000MHZ-7-N1U-T5
Abracon LLC
Product No:
ABM13W-45.0000MHZ-7-N1U-T5
Description:
CRYSTAL 45.0000MHZ 7PF SMD
User Guide
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Frequency Stability ±10ppm
Size / Dimension 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 45 MHz